Timo Glock se brání

3. listopadu 2008 v 17:43 | Raikkonenka |  Novinky

Nejsem podrazák, který Hamiltonovi naservíroval titul, brání se Glock

Brazilští fanoušci ho chtěli inzultovat. Chybělo opravdu málo a rozlícený dav by v Sau Paulu začal německého pilota Toyoty Timo Glocka lynčovat. Vždyť on to byl, kdo v neděli připravil zbožňovaného domácího Felipeho Massu o titul mistra světa vozů F1. Kdyby Glock v posledních stovkách metrů udržel čtvrté, nebo alespoň páté místo, Lewis Hamilton by se nikdy novým šampiónem nestal.

Nahlas sice nikdo podezření nevyslovil, ale ve vzduchu se spekulace vznáší. Mají Glocka za podvodníka, který schválně vyklidil pozice, jen aby se Hamilton a McLaren dočkali korunovace. Podrazáka, jenž se úmyslně propadl ze čtvrtého místa, na němž ještě pět set metrů před cílem jel, až na šesté. Nejenže připustil, aby se před něho Lewis Hamilton před cílem dostal, on mu tím otevřel cestu k titulu.
Schválně. Úmyslně! Vždyť poslední kolo jel o dvacet sekund pomaleji, než předchozí,což není ani trochu normální. "Nesmysl. Měl jsem suché pneumatiky, takže v hustém lijáku bylo úplně nemožné pozici udržet. Měl jsem co dělat, abych vůbec zůstal na dráze a dojel," bránil se Timo Glock nařčení, že před sebe pustil Hamiltona úmyslně.

Málokdo mu ale věří. Brazilští fanoušci už vůbec ne. Natož aby mu uvěřili příznivci Ferrari, kteří ztrátu titulu překousávali stejně těžce. "Zatímco ostatní zastavovali a měnili pneumatiky, já se rozhodl pro riziko. Věřil jsem, že na něm vydělám a do cíle dojedu i na suchých gumách. Jenže vody začalo padat z nebe až příliš," vysvětloval Glock svou strategii.
Téměř mu vyšla. Zatímco všichni zajížděli do boxů, on kroužil po trati pořád a dral se dopředu. Ze sedmého až na čtvrté místo. Jenže lilo čím dál víc a malému, drobnému německému jezdci ve službách Toyoty nastaly neskonalé problémy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuju za návštěvu :))