Jenson Button-životopis

5. října 2008 v 8:23 | Lilca |  Jenson Button
S motokárami začal v 8 letech. Jeho start byl až překvapivě úspěšný. V roce 1991 vyhrál všech 34 závodů b Britském Šampionátu a získal tak samozřejmě titul. Po motokárách následovalo spoustu úspěchů ve Formuli Ford a Formuli 3.
Několikrát i testoval vozy formule 1 stáje McLaren a Prost. Tam se ho všiml Frank Williams a v roce 2000 mu dal závodní sedačku. V týmu sklidil sice docela úspěch, ale už o rok později v roce 2001 startoval za stáj Benetton. Ale tato stáj měla velmi špatné auto. Zlepšení naštěstí přišlo v další sezoně, kdy se Benneton staj stájí Renault. V roce 2003 Briatore do svého týmu angažoval Fernanda Alonsa a pro Jensona iž nezbylo místo. Proto odešel do BAR závodit po boku mistra světa Jacquese Villeneuva. A tam zůstal do dnes. I když se z BAR stala Honda.
Před sezonou 2006 to ale s Jensonem vypadalo docela bídně. Pomalu se dotahoval na rekord v počtu odježděných GP bez jediného výtězství. Vše se ale v dobré obrátilo při GP Maďarska. Kde ve svém 118 závodě konečně poprvé zvítězil.
Jenson byl vždy oblíbenec britských médií a ti mu přisuzovali titul mistra světa. Možná proto je jeho dosavadní kariera velkým zklamáním. Ale Honda na sobě neustáhe pracuje tak je možné, že se Jenson většího úspěchu ještě dočká...
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/7/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuju za návštěvu :))